Nadační fond byl založen v roce 2014 a jeho hlavní náplní je příprava nadaných dětí v ústavní péči pro profesionální kariéru ve vybraných oblastech. V rámci České republiky existují desítky fondů a nadací, zabývajících se podobnou činností s vskutku podivnými restrikcemi. Obecně lze říct, že neexistuje jiný charitativní projekt, který by byl takto úzce zaměřený a věnoval dětem tolik pozornosti. Obecným pravidlem je spíše systém „tady máš krumpáč a kopej“.

Samozřejmě je mnohem jednodušší a levnější vyrábět dělníky k pásům a jistě jsou potřeba, avšak co ti, kteří dostali do vínku výrazně více vlastností, které lze uplatnit například při programování aplikací? Bohužel jsou semleti systémem a vzhledem k tomu, že ústavní péči opouštějí bez dostatečného zázemí, nemají moc velkou naději na uplatnění v oblastech, pro které mají nadání.

Náš fond se to pokouší změnit a vyhledává takto nadané děti a snaží se jejich schopnosti rozvíjet. Dnešní doba je postavena na informačních technologiích a mnoho firem citelně pociťuje nedostatek kvalitních odborníků, přičemž oblast ústavní péče byla až doteď opomíjena.